CONFERINŢA REGIONALĂ A PROFESORILOR PARTICIPANȚI LA PROGRAMELE DE FORMARE - DEVA

I.S.J. Hunedoara
12 Ianuarie 2013

Evenimentul s-a desfășurat la I.S.J. Hunedoara din Deva, sâmbătă 12 ianuarie 2013, începând cu ora 11:00. Agenda poate fi vizualizată aici.

Au participat: ş.l. dr.ing. Oana Cristina Pîrvulescu, coordonator regiunea Nord-Est, ş.l.dr.ing Gabriela Alina Dumitrel, coodronator Regiunea Vest, ş.l.dr.chim. Narcis Duteanu, coordonator Regiunea Nord-Vest, asist.ing. Mircea Dan, formator, prof. Maria Ştefănie, inspector general adjunct I.S.J. Hunedoara, metodişti şi profesori de chimie din judeţul Hunedoara. Au fost prezente 76 de cadre didactice din învăţământul preuniversitar, membri ai grupului ţintă, absolvenți ai programelor de formare continuă ”TIC-Chimie” și ”Privim către viitor – e-Chimie”.

Au fost prezentate aspecte legate de implementarea obiectivelor proiectului și rezultatele obţinute la nivel național, cu accent pe judeţele vizate, de modalitatea în care instrumentele specifice tehnologiei informaţiei şi comunicaţiilor pot fi utilizate în transmiterea cunoştinţelor de chimie elevilor din clasele 7 -13. De asemenea, au fost prezentate cele două lecţii digitizate noi, realizate la cererea participanților la programele de formare.

Au luat cuvântul o serie de participanţi, printre care: Maria Ştefănie, inspector general adjunct I.S.J. Hunedoara, prof. Otilia Mecea, Liceul Teoretic Traian, Deva.

Intervenţiile acestora au evidenţiat succesul de care s-a bucurat proiectul.

Sala « Spiru Haret » din cadrul Inspectoratului Judetean Hunedoara din Deva

Prezidiul constituit din (de la stanga la dreapta): Andrei Tanase – SIVECO; Gabriela-Alina Dumitrel – UPT; Oana Parvulescu – UPB; Maria Stefanie – Inspector general adjunct ISJ Hunedoara; Narcis Duteanu - UPT

prezentarea rezultatelor proiectului – Oana Parvulescu

cursanti din judetul Hunedoara