CONFERINŢA REGIONALĂ A PROFESORILOR PARTICIPANȚI LA PROGRAMELE DE FORMARE - ORADEA

Hotelul Termal din Băile Felix
27 Ianuarie 2013

Evenimentul s-a desfășurat la Hotelul Termal din Băile Felix, duminică 27 ianuarie 2013, începând cu ora 11:00. Agenda poate fi vizualizată aici.

Au participat: prof.dr.ing. Radu Stanciu, coordonato regiunea Sud-Vest, ş.l. dr.ing. Oana Cristina Pîrvulescu, coordonator regiunea Nord-Est, ş.l.dr.ing. Ioana Maior, formator chimie, ş.l.dr.ing Gabriela Alina Dumitrel, coodronator Regiunea Vest, ş.l.dr.chim. Narcis Duteanu, coordonator Regiunea Nord-Vest, asist.ing. Mircea Dan, formator, prof. Zenovia Mihuc, fromator TIC, prof. Ana-Maria Chende, inspector şcolar de specialitate I.S.J. Sălaj, metodişti şi profesori de chimie din judeţele Bihor, Cluj, Sălaj. Au fost prezente 131 de cadre didactice din învăţământul preuniversitar, membri ai grupului ţintă, absolvenți ai programelor de formare continuă ”TIC-Chimie” și ”Privim către viitor – e-Chimie”.

Au fost prezentate aspecte legate de implementarea obiectivelor proiectului și rezultatele obţinute la nivel național, cu accent pe judeţele vizate, de modalitatea în care instrumentele specifice tehnologiei informaţiei şi comunicaţiilor pot fi utilizate în transmiterea cunoştinţelor de chimie elevilor din clasele 7 -13. De asemenea, au fost prezentate cele două lecţii digitizate noi, realizate la cererea participanților la programele de formare.

Au luat cuvântul o serie de participanţi, printre care: prof. Ana-Maria Chende, inspector şcolar de specialitate I.S.J. Sălaj, prof. Soimita Mirela Komives, director Scoala Nicolae Titulescu, Cluj Napoca.

Intervenţiile acestora au evidenţiat succesul de care s-a bucurat proiectul.

Materiale pentru cursanti continand mapa pentru conferinta si suportul de curs

Inregistrarea participantilor la conferinta

prezentarea rezultatelor proiectului – Radu Stanciu

profesori participanti la conferinta